czas wolny|podróże

Kazimierza Wielka – miasto z długą historią

Kazimierza Wielka jest miastem, na którego terenie pierwsze ślady osadnictwa datuje się już na osiem tysięcy lat temu. Znajduje się ono około 45 kilometrów od Krakowa, dlatego stanowi świetną bazę wypadową również w tamte rejony. Co jednak można zobaczyć właśnie w tym mieście i dlaczego jest ono tak interesujące?

Historia, uzdrowisko i zabytki

W mieście tym, oprócz wspomnianych już śladów osadnictwa sprzed kilku tysięcy lat, można również do dzisiaj podziwiać zabytki, które zachowały się z XVIII – XIX wieku. Jedna z ciekawszych atrakcji jest Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który pochodzi z okresu baroku. Jeszcze innym ciekawym obiektem jest zespół pałacowy, piękny i okazały, przyciągający uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów. Jeżeli już odwiedza się Kazimierzę Wielką, nie sposób nie zwiedzić parku dworskiego z XVIII wieku oraz baszty datowanej na koniec wieku XIX.

Co jeszcze niezwykle atrakcyjnego znajduje się nieopodal opisywanego miasta? Z pewnością jest to Wiślica, do której prowadzi zaledwie 16 kilometrów. Można tam zwiedzić gotycką kolegiatę, która jako perła architektury uświetnia to miejsce od wielu wieków. Warto tutaj wspomnieć o elementach romańskich, które zachowały się w tymże obiekcie sakralnym. Jest t między innymi Płyta Orantów z drugiej połowy XII wieku, czy zabytek wart uwagi.

To jednak nie koniec atrakcji. Co jeszcze można zobaczyć w Kazimierzy Wielkiej? Jest to oczywiście miejscowość niemalże uzdrowiskowa. Co więcej, panujący tutaj mikroklimat sprzyja lepszemu samopoczuciu, ponieważ dostarcza świeżego powietrza naszym płucom. Wszystko dzięki świetnej lokalizacji, ponieważ nieopodal znajdują się dwa uzdrowiska: Busko- Zdrój oraz Solec- Zdrój.

Gdzie można przenocować w Kazimierzy Wielkiej?

Z pewnością warto wspomnieć tutaj o jednym z bardziej interesujących obiektów noclegowych, którym jest Pałac Lacon. Kazimierza Wielka to właśnie miasto, w którym ów hotel funkcjonuje już od wielu lat i cieszy się świetną opinią zarówno pośród nowych gości, jak i stałych odwiedzających. Największą atrakcją tego obiektu jest to, że hotel stanowi zabytkowy budynek pałacowy. Do dyspozycji gości oddaje piękne, przestronne i przytulne pokoje, które onieśmielają swoimi wnętrzami w stylu klasycystycznym. To jednak nie koniec atrakcji, jakie znajdują się w tym obiekcie. Odwiedzający maja do dyspozycji również internet bezprzewodowy, a także telewizor i minibar. Pałac oferuje również rozbudowaną strefę SPA & Wellness. Można w niej skorzystać z sauny, ale także wanny z hydromasażem. W gabinecie masażu goście zrelaksują się i odprężą przed kolejnymi trudami podróży, by być w pełni przygotowanymi do nowych doznań i dalszego zwiedzania. Wspomniana strefa relaksu zapewnia swoim gościom ponadto pielęgnację twarzy, dłoni oraz zabiegi na całe ciało. W ofercie są również zabiegi związane z depilacją woskiem. Hotel wspiera również rodziny z dziećmi. Świadczy o tym między innymi interesujące menu, w którym znajdują się potrawy przygotowywane specjalnie z myślą o najmłodszych. Natomiast na zewnątrz dzieci mogą skorzystać z placu zabaw, który pozwoli im wyszaleć się,  rodzice będą mieli chwilę wytchnienia.

W hotelu znajduje się także restauracja serwująca specjały zarówno z kuchni polskiej, jak i potrawy w kuchni międzynarodowej. W jednym miejscu można zatem skosztować pysznych pieorgów, ale także makaronów rodem z Italii, czy nawet przysmaków dalekiego orientu. Wszystko po to, by nie ograniczać naszych gości tylko do kilku pozycji w menu, a dać im możliwość wyboru pośród najznamienitszych czołowych dań niemal z całego świata. Jest to kolejna atrakcja i pozytywna strona hotelu Pałac Lacon, którą na pewno docenią nawet najbardziej wymagający goście. Nie ma bowiem nic lepszego, jak połączenie przygody kulinarnej z podróżami i odkrywaniem nowego świata i nie znanych nam dotąd zakątków. Kazimierza Wielka czeka na turystów. Miasto to jest godne podziwu, a czas spędzony zarówno na zwiedzaniu, jak i na odpoczynku w hotelu będzie owocny i maksymalnie wykorzystany.

linkhou2_odk24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *