morze|podróże

Krynica Morska – nad morzem i nad zalewem

Krynica Morska to miejscowość, która zlokalizowana jest jednocześnie nad morzem otwartym, ale również nad Zalewem Wiślanym. Wszystko dzięki temu, że jej lokalizacja stanowi jeden z punktów Mierzei Wiślanej. Jest to dosyć nietypowe, a zarazem oryginalne, lecz odpoczynek w tych dwóch miejscach jest możliwy i stanowi nie lada atrakcję dla wielu turystów odwiedzających te rejony  poszukiwaniu relaksu. Co Krynica Morska jeszcze oferuje przyjezdnym?

 

Atrakcje Krynicy Morskiej

Przede wszystkim należy wspomnieć o plażach w tym rejonach. Na nich to co roku odpoczywają turyści, cieszą się słońcem i opalają, a dzieci korzystają z jednej wielkiej piaskownicy właśnie w postaci plaży. W mieście tym warto również skorzystać okazji i wybrać się na malowniczą latarnię morską, a także zdobyć Wielbłądzi Garb, czyli jedną z najwyższych wydm nie tylko w Polsce, ale również na terenem całej Europy. Co więcej, właśnie z tej lokalizacji można jednocześnie obserwować piękno zalewu, jak i morza. Jeśli natomiast jest się miłośnikiem ciekawostek i nietypowych atrakcji, to właśnie w Krynicy Morskiej znajduje się ulica Teleexpressu- jedyna taka w naszym kraju. To jednak nie koniec. W mieście organizowane są regularne kursy statkami do Fromborka. Miasto to słynne jest na cały świat głównie ze względu na naszego rodzimego astronoma Mikołaja Kopernika, ponieważ właśnie tutaj znajduje się jego grób. We Fromborku wartym podziwu jest także Wzgórze katedralne z murami i basztami obronnymi rodem ze średniowiecza. Jak więc widać, Krynica Morska posiada bardzo interesujące połączenia morskie.

Już niedaleko, bo tylko 15 kilometrów od Krynicy Morskiej mieści się Sztutowo, czyli miasto z historią wojenną, ponieważ właśnie w nim znajdował się obóz koncentracyjny, który teraz stanowi muzeum o cierpieniu ludzkim. Nieopodal w miejscowości Stegna wartym zobaczenia jest Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku słynący z zabytkowych organów. Wspomnieć należy także o kolejce wąskotorowej, której oficjalna nazwa brzmi Żuławska Kolej Dojazdowa. Jest to kolejny interesujący środek lokomocji, dzięki któremu można dostać się do rożnych miejscowości, jak Stegna i Sztutowo, ale również nad samo ujście Wisły. Warto w czasie przejażdżki podziwiać piękne krajobrazy i okolice.

Nocleg w Krynicy Morskiej

Jeżeli wybieramy się do omawianego miasta, nie sposób nie zatrzymać się w nim na dłużej, by mieć możliwość pełnego relaksu i odpoczynku. W tym celu warto postawić na nocleg i zdecydować się chociażby na Pensjonat Riwiera. Krynica Morska to miasto, w którym ów hotel znajduje się i kusi gości swoim kameralnym wystrojem i atmosferą. Obiekt ten przyciąga także uwagę z powodu widoków, jakie rozpościerają się z jego okien na Zalew Wiślany. Wystarczy pięć minut pieszo, by cieszyć się swoją obecnością już nad samym zalewem. Z klei do plaży wystarczy niecałe 15 minut.

Obiekt oferuje swoim gościom elegancko urządzone przytulne pokoje. W sumie cały pensjonat gwarantuje 18 pokoi, których marynistyczny styl wyróżnia się na tle zwyczajnych klasycznych wystrojów wnętrz hotelowych. Białe barwy wyposażone w morskie elementy to świetna odmian. W każdym pokoju znajduje się ponadto telewizor, ale także lodówka i czajnik elektryczny. Goście otrzymują na wyposażeniu ponadto naczynia. Każdy pokój ma własna łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. W łazienkach do dyspozycji gości oddaje się ponadto ręczniki. W każdej chwili można również skorzystać innych udogodnień w postaci sprzętu grillowego oraz kuchni na użytek gości. Jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, można swoje bagaże pozostawić w odpowiedniej przechowalni. Dzieci również nie będą skazane na nudę. Kiedy tylko rodzice będą musieli pozostać w obiekcie, ich pociechy mogą bawić się na placu zabaw przynależnym do ośrodka. Pensjonat oferuje mimo wszystko także własne jedzenie i picie. Szczególnie warto skusić się na tutejsze pyszne śniadania serwowane w formie bufetu, dzięki którym można rozpocząć dzień pełnym energii. Poleca się ponadto ryby wędzone, które stanowią specjały przygotowywane przez samych właścicieli pensjonatu.

linkhou2_odk24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *