czas wolny|podróże

Oświęcim – miasto z historią

Małopolska – właśnie w tym województwie znajduje się pełne historii polskie miasto ,które pamięta doskonale czasy wojny oraz wydarzenia, które wtedy rozgrywały się na łąkach, pastwiskach, polach i ulicach tegoż miasta. Miejscowość ta jest znana na całym świecie z powodu znamiennych wydarzeń, które dotyczą obozu koncentracyjnego i wszystkich ludzi, którzy w formie masowych mordów zostali tutaj uśmierceni w brutalny i nieludzki sposób. Co jeszcze kryje w sobie to miasto, jakie tajemnice skrywają mury budynków?

Atrakcje Oświęcimia

Pierwszą i niepodważalną kwestią, którą należy tutaj nadmienić, jest oczywiście Niemiecki Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu. Rzesze ludzi z całego świata przyjeżdża tutaj, by oddać cześć wszystkim ofiarom masowego morderstwa, rozstrzeliwań, głodu i eksperymentów medycznych. Obóz ten, tak zwany macierzysty, pełnił funkcję zarządczą dla wszystkich pozostałych tego typu jednostek w okolicy. Gdy podchodzi się do obozu, d razu wyczuwa się ta niesamowitą aurę tego miejsca, a także przechodzi się przez bramę z napisem Arbeit macht Frei.

Innym interesującym miejscem w Oświęcimiu jest zamek z wieżą, którego początków należy upatrywać już w średniowieczu. Zamek ten pięknie prezentuje się na niewielkim wzniesieniu, a obok niego znajduje się wspomniana wcześniej wieża.

W Oświęcimiu to oczywiście nie koniec atrakcji, które tylko czekają n odwiedzających. Miłośnicy historii architektury mogą tutaj podziwiać piękne wnętrza, jak i same bryły obiektów sakralnych, w tym takich kościołów, jak Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościoła Matki Bożej Bolesnej, czy Kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Interesujące miejsca to także ratusz i rynek, cmentarz żydowski i synagoga.

Co jeszcze fajnego jest w Oświęcimiu? Przede wszystkim dogodna lokalizacja. Jest to świetne miejsce, które może stanowić centrum wypadowe do takich atrakcyjnych miejscowości, jak Kraków, Żywiec, Kalwaria Zebrzydowska, ale również niewielkie papieskie miasto Wadowice. Nie można zatem narzekać na brak atrakcji i możliwości, które uzyskuje się w Oświęcimiu.

Gdzie przenocować w Oświęcimiu?

Bardzo ciekawą propozycją noclegu w tym mieście jest Orient Express. Oświęcim to miasto, w którym znajduje się wspomniany już obiekt hotelowy o wysokim standardzie. Co jest  jego największą zaletą? Przede wszystkim to, iż znajduje się on w spokojnej i cichej okolicy. Warto wspomnieć również, że obiekt znajduje się tylko 200 metrów od już wspomnianego obozu koncentracyjnego. Jego wnętrza zachwycą nawet najbardziej wymagających gości. Do ich dyspozycji oddaje się bowiem przestronne pokoje, w których znajduje się klimatyzacja sterowana indywidualnie według własnych potrzeb i oczekiwań. Każdy pokój został oczywiście wyposażony w komfortową łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, wygodne łóżko, telewizor oraz telefon. Co więcej, goście uzyskują ponadto dostęp do internetu bezprzewodowego w cenie pokoju.

To jednak nie wszystko. Jeśli tylko goście mają takie życzenie, mogą skorzystać z oferty hotelowej restauracji, w której serwuje się przepyszne dania kuchni polskiej, ale również specjalności i największe przysmaki kuchni europejskiej. Hotel Olecki może pochwalić się nietypową umieszczoną restauracją, która znajduje się w podziemiach obiektu. Po całym wyczerpującym dniu na gości hotelu czeka przytulny barek, w którym można skosztować wykwintnych alkoholi i zrelaksować się. Hotel Olecki zbiera wiele pozytywnych opinii, również ze względu na ceny. Dzieci do piątego roku życia, które śpią na łóżku z rodzicami otrzymują pobyt za darmo. W hotelu znajdują się także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość pobytu ze swoim zwierzątkiem. Co ważne, klienci nie muszą martwić się o miejsce parkingowe, ponieważ otrzymują je bezpłatnie przy obiekcie.

Jeśli tylko turyści zdecydują się na zakwaterowanie w tym obiekcie, z pewnością tego nie pożałują. Komfort, odpoczynek, prywatność i dobre jedzenie to wszystko, czego można oczekiwać po tym miejscu, czyli mieć zapewnione podstawowe potrzeby jednak na bardzo wysokim standardzie. Nie trzeba o nic więcej się martwić, tylko i wyłącznie o kolejny punkt swoich wojaży.

linkhou2_odk24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *