czas wolny|podróże

Szklarska Poręba – piękno polskich gór

Szklarska Poręba to piękna miejscowość zlokalizowana w województwie dolnośląskim. Znajduje się ona w dolinie rzeki Kamiennej na karkonoskich stokach nieopodal granicy z Czechami. Miejsce to słynie z pięknych widoków i jest znane jako jeden z najlepszych ośrodków dla osób uprawiających sport. Wiele klubów kondycyjnych ma tutaj swoją siedzibę, a wszystkie dzięki świetnym warunków klimatyzacyjnym, ponieważ ukształtowanie i specyfika terenu prowadzi do bardzo szybkich wymian pod względem mas powietrza. To zapewnia zdrowe i świeże powietrze dla naszych płuc.

Dlaczego warto pojechać do Szklarskiej Poręby?

Oczywiście istnieje znacznie więcej powodów, dla których warto wybrać się w te strony. Miasto to nazywa się także miastem Ducha Gór. Historia ta zaczyna się od legendy, według której dawno temu mieszkał tutaj jeden z władców, który władał całymi Karkonoszami.

W Szklarskiej Porębie znajduje się wiele interesujących miejsc, w tym zabytków architektonicznych. Są tutaj godne polecenia stare domy z XIX i XX wieku, a także kościoły i pensjonaty. Inna atrakcją jest Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Można w nim zapoznać się z przyrodą i klimatem tutejszych okolic, a także z działaniami, jakie człowiek podejmował na tym terenie. Miłośnicy turystyki mogą również zakosztować świeżego powietrza podczas przejażdżek rowerowych po trasach, których łączna długość wynosi aż 200 km. Nie można także zapominać o ścieżkach pieszych dla pasjonatów górskich wędrówek i krajobrazów.

Górskie widoki

Najwyższym szczytem wartym uwagi w Karkonoszach jest Szrenica. Znajduje się na nim schronisko, które z chęcią przyjmuje nowych turystów strudzonych po długiej podróży. Z góry rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Śnieżkę i Śnieżne Kotły. Jeśli tylko ma się takie życzenie, można pomaszerować dalej ze Szrenicy Drogą Przyjaźni. To miejsce jest o tyle piękne, że można zaczerpnąć tutaj powietrza rodem z alpejskim okolic. Śniegu utrzymuje się tutaj nawet przez 110 dni w roku, dlatego narciarze mają tutaj świetne warunki do zimowych wojaży. Same góry te niezwykłe okazy natury, które jednak świetnie komponują się z widokiem na dwa najwyższe wodospady w Sudetach, mianowicie Kamieńczyka i Szklarki. Ten pierwszy z wysokości 27 metrów uderza z wielką siła o trzy kaskady i szczególnie intensywnie zwraca na siebie uwagę.

Gdzie warto nocować?

Baza noclegowa w Szklarskiej Porębie jest bardzo rozbudowana i z chęcią przyjmie turystów, którzy pragną zakosztować górskich klimatów. Nie bez powodu miejscowość ta jest porównywana z innymi alpejskimi kurortami o wysokim standardzie. Jednym z miejsc godnych polecenia jest Szrenicowy Dwór. Szklarska Poręba to istotna lokalizacja, ponieważ hotel znajduje się w centrum tej pięknej i urokliwej miejscowości. Z tego miejsca dzieli nas tylko 10 minut to kolejki górskiej, z której można podziwiać niesamowite widoki.

Hotel ten zapewnia swoim gościom pokoje o wysokim standardzie, które gwarantują przestronność oraz prywatność. W każdym z nich znajduje się łazienka z pełnym węzłem sanitarnym, a także telewizor LCD, lodówka oraz internet bezprzewodowy.

Warto tutaj poruszyć również kwestię wyżywienia. Szrenicowy Dwór oferuje swoim gościom pyszne śniadania, które są tworzone przez miłośników kulinariów z produktów zdobywanych od lokalnych producentów i dostawców. Warto także skusić się na ciepły i pożywny posiłek po górskich wędrówkach i wojażach. Specjalnością hotelu są dania polskiej kuchni. W zależności od pogody można zdecydować się na posiłek i w towarzystwie filiżanki kawy lub herbaty podziwiać piękno polskich gór z tarasu.

Dodatkowy relaks na terenie hotelu można zapewnić sobie dzięki strefie SPA, która kusi gości możliwością odprężenia i odpoczynku. Znajdujący się w obiekcie gabinet odnowy biologicznej oferuje relaksujące zabiegi, w tym masaże klasyczne lub z wykorzystaniem gorących kamieni. Jest to świetny sposób na odprężenie i na nabranie sił na kolejne wyprawy. Co więcej, dzięki takiemu masażowi rozluźnimy mięśnie, które po wędrówkach z pewnością są napięte.

linkhou2_odk24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *